Son Dakika
20 Ağustos 2017 Pazar

Asustan yeni taşınabilir şarj cihazı

07 Şubat 2015 Cumartesi, 15:36
as

Asus, ZenPower ile şarj sorununu çözüme kavuşturuyor.

Akıllı telefon, akıllı saat, tablet bilgisayar ve MP3 Player gibi elektronik cihazların kullanım oranları gün geçtikçe artıyor. Sürekli yanımızda taşıdığımız bu aletlerde karşılaştığımız sorunların başında ise pil sıkıntısı geliyor. Son dönemde popülerliği artan Power Bank’lar (taşınabilir şarj cihazı) pil sorununu önemli ölçüde çözüme kavuşturuyor.

Xiaomi’nin ardından bu defa Asus taşınabilir bir şarj cihazı duyurdu. ZenPower olarak adlandırılan cihaz 9.600mAh kapasiteli. 3.200mAh’dan kapasiteli üç hücreden oluşan ZenPower birçok akıllı telefonu 3-5 kez şarj edebilecek gücü barındırabiliyor. Yeri gelmişken Xiaomi’ye ait Power Bank’ın 10.400mAh kapasiteli olduğunu hatırlatalım.

a

Metal kasadan oluşan Asus ZenPower, 11 katmanlı bir koruma sağlıyor ve ürünün üzerinde dört adet LED gösterge bulunuyor. Cihazda ayrıca normal ve microUSB girişleri mevcut.

Asus ZenPower’ın fiyat bilgisini henüz açılmadı. Ürün için farklı renklerde plastikten oluşan kılıflar da satışa sunulacak.

b

c

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>