Son Dakika
27 Nisan 2017 Perşembe

Google Chromecast satışları 10 milyonu aştı

05 Şubat 2015 Perşembe, 10:35
chr

Google’ın 2013 yılında duyurduğu multimedya akış cihazı Chromecast önemli bir satış başarısı gösterdi.

Google’ın 2013 yılında ikinci nesil Nexus 7 tabletle birlikte lanse ettiği multimedya akış cihazı Chromecast elde ettiği satışlarla Google’ın yüzünü güldürmeyi başardı. Google cephesinden yapılan açıklamaya göre henüz dünyada yaygın şekilde satışa sunulmayan Chromecast 1,5 yıllık dönemde 10 milyon satış rakamını geçmeyi başardı.

Android, iOS, PC ve Mac’le uyumlu olan mini multimedya akış cihazının elde ettiği önemli başarıda cihazın 35 dolarlık uygun fiyatını unutmamak gerekir. Chromecast 2013 yılında Time Dergisi tarafından yılın en iyi 10 cihazı listesine dahil olmuş ve Amazon’da uzun süre en çok satan ürün olmayı başarmıştı.

Standart bir USB bellek boyutundaki cihaz, HDMI yuvasından TV’ye bağlanarak bilgisayar, akıllı telefon ya da tabletteki görüntüyü TV’ye yansıtıyor. Chromecast ayrıca televizyonunuzda web medya içerikleri oynatmanın en kolay yollarından biri olarak gösteriliyor.

Henüz resmen açıklanmasa da Google bu yıl Chromecast’in devam modelini kullanıcılarla buluşturmayı hedefliyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>