Son Dakika
27 Nisan 2017 Perşembe

‘ANKA’ Gökyüzünde!

01 Şubat 2015 Pazar, 17:39
ank

TUSAŞ’ın geliştirdiği yeni nesil yüksek performanslı insansız hava gözlem uçağı “ANKA Blok B” ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdi.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ’nin (TUSAŞ), geliştirdiği yeni nesil yüksek performanslı “ANKA Blok B”, ilk uçuşunu başarıyla tamamladı.

TUSAŞ’tan yapılan yazılı açıklamada, 2013 yılında Blok A konfigürasyonuna yönelik kabulleri tamamlanan ANKA İnsansız Hava Aracı Sisteminde elde edilen deneyimlerle geliştirilen yeni nesil yüksek performanslı “ANKA Blok B”, ilk uçuşunu başarıyla gerçekleştirdiği belirtildi. Otomatik kalkış ve inişle yapılan ilk uçuşta, farklı otopilot ve iniş modlarının testlerinin de eksiksiz tamamlandığı açıklandı.

Blok A uçağında taşınan EO/IR kameraya ek olarak, SAR/ISAR/GMTI radarı da taşıyabilen sistem, faydalı yük taşıma kapasitesiyle yeni nesil entegrasyon projeleri için önemli bir altyapı sağlıyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>