Son Dakika
18 Ekim 2017 Çarşamba

Kandile Yönelik Operasyonlarda Yerli Uydumuz Kullanılıyor

30 Eylül 2015 Çarşamba, 19:56
gps_satellite_nasa_art-iif

Bakan Işık PKK’nın son günlerde yapılan operasyonlarla zayıflatılmasının ardındaki sırrı açıkladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri, terörü tırmandıran PKK’ya yönelik yaptığı kapsamlı operasyonlarla terör örgütüne en ağır bedeli ödetiyor.

KANDİL’E OPERASYONLARDA GÖKTÜRK-2 KULLANILIYOR

Türkiye’nin terörle mücadelede kendi yerli teknolojilerini kullanmaya başladığını Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, terörle mücadelede Göktürk-2 uydusundan destek alındığını belirterek şunları söyledi:

“Göktürk 2 uydumuz 2.5 günde bir Kandil’in üzerinden geçiyor. 2.5 gün içerisinde oradaki fiziki farklılaşmayı anında program belirliyor yerel istihbaratlar onun ne olduğunu tespit ediyor, bu bir mühimmat deposu mu, eğitim alanımı mı yoksa cephanelik mi neyse nedir diye ona göre oradaki hedefler nokta atışı ile vuruluyor. Eğer bu uyduyu kendi geliştirmeseydi başka bir ülkeden almış olsaydı çok büyük bir ihtimalle Kandil’in üzerine geldiği zaman uydu kararacaktı.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>