Samsung’un yeni amiral gemi modeli Galaxy S6’da 20 megapiksel çözünürlüğünde OIS destekli kameranın yer alacağı iddia ediliyor. Detaylar haberimizde.

Geçtiğimiz haftalarda düzenlenen CES 2015’te görücüye çıkabileceği söylenen Galaxy S6, bu etkinlikte tanıtılmamıştı ve Samsung bunun yerine daha çok akıllı televizyonlar gibi konular üzerinde durmuştu. Bunun üzerine de Galaxy S6’nin Mart ayı başında Barselona’da düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılabileceği belirtilmişti.

:: Galaxy S6 2 Mart’ta Geliyor!

Cihaz hakkında birçok farklı iddia gündeme gelmeye devam ederken son olarak cihazda yer alacak kamera hakkında yeni detaylar paylaşıldı.

15-01/24/samsung_galaxy_s6_kamera_sdn.jpg

Son aylarda finansal açıdan yaşadığı kötü gidişe son vermek isteyen Samsung, yeni amiral gemisi Galaxy S6’da 20 megapiksel çözünürlüğünde OIS yani optik görüntü sabitleme desteği sunan bir kamera paketi yar alacak. Firma içinden alınan bilgilere dayandırılan bu iddialarda bu kamera modülllerinin Samsung tarafından da üretileceği söyleniyor.

:: Galaxy S6 Edge Hakkında Son Bilgiler

Samsung kendi kamera sensörlerini kullanabilir

Ayrıca Samsung’un kendi üreteceği kameralar sadece Galaxy S6’da yer almayacak gibi görünüyor. Bunun yanı sıra orta ve üst seviye akıllı telefonlarda kullanılabilecek 16 megapiksellik kamera sensörlerini de firma kendisi üretebilir. Bu sayede daha fazla kar ederek finansal açıdan bir nebze kötü gidişe dur diyebilir.

:: Galaxy S6 Büyük Home Tuşu İle Gelebilir!

:: Galaxy S6 Suya Dayanıklı Olmayacak!
Samsung Galaxy S6’nın iddia edilen özellikleri sadece kamera sensörü ile sınırlı değil. 5.1 inç büyüklüğünde Quad HD çözünürlüğünde Super AMOLED ekran, Exynos 5433 yongaseti, 4GB RAM gibi özellikler ile üst düzey akıllı telefonda istenebilecek özelliklerin bir kısmını karşılayacak gibi görünüyor. Ama sadece teknik özellikler kullanıcıları çekmeye yetmiyor, bunu da göz önünde tutmam önemli.

Bakalım önümüzdeki haftalarda görücüye çıkacak Samsung Galaxy S6’da hangi özellikler yer alacak?