Apple Watch ‘un şarj ömrü belli oldu ve eleştiriler şimdiden başladı…

Teknoloji dünyasının hatırı sayılır yayın organlarından birkaçı Apple ‘ın yeni akıllı saati Apple Watch ‘ın şarj ömrünün bekleme modunda 3 ya da 4 gün olacağını belirtmişti. Fakat ünlü teknoloji devinin yeni ürününden gelen raporlar bu rakamları maalesef doğrulamayacak cinsten.

Apple Watch hakkında yayınlanan son raporlara göre bu akıllı saatin şarj ömrü piyasada şu anda mevcut olan rakiplerine göre daha az olacak. Son gelen raporlar Apple Watch ‘ın normal kullanımda 19 saatlik bir şarj süresine sahip olacağını gösteriyor. 9to5Mac’te yayınlanan iddiaya göre Apple bu 19 saati cihazın aktif ve pasif batarya kullanımı dışındaki süre olarak ayarlamak istiyor. Diğer ürünleriyle de rakiplerine göre daha kısa şarj ömrü sunan Apple’ın akıllı saatiyle bu yargıyı kırması bekleniyordu fakat anlaşılan o ki dev teknoloji devinin kullanıcılarını yine şarj ömrü ile ilgili sorunlar bekleyecek.

Bu yıl içinde piyasaya sürülecek olan Apple Watch ‘ı sizler gibi bizlerde merakla beklemekteyiz. Bu akıllı saat şarj ömrüyle rakiplerinin gerisinde mi kalacak göreceğiz.