Son Dakika
27 Nisan 2017 Perşembe

Facebook’tan Sevgililer Günü Öncesi ilişki Analizi

07 Şubat 2015 Cumartesi, 20:30
facebook_1657

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, Sevgililer Günü öncesinde Türkiye’deki kullanıcılarının ilişkilerini analiz etti.

Amerika merkezli sosyal paylaşım sitesi Facebook, kullanıcılarından edindiği bilgilere göre Türkiye’deki kullanıcılarının ilişki analizi yaptı.

Facebook’un yayınladığı verilere göre, kadın kullanıcılardan ilişkisi olduğunu belirtenlerin oranı yüzde 6,5 iken ilişkisi olmadığını belirtenlerin oranı yüzde 19,1 oldu. Sitede evli olduğunu belirtenlerin oranı ise yüzde 20,5 oldu. Bu verilere göre Facebook’ta kadınların yarısından fazlası ilişkisi olduğu halde bunu sitede belirtmiyor.

Erkekler ‘ilişkisi yok’ olarak gösteriliyor

Raporda erkek kullanıcılar arasında ilişkisi olmadığını söyleyenlerin oranı hayli yüksek. Facebook’ta ilişkisi olduğunu belirten erkeklerin oranı yüzde 5,7 olarak gözüküyor. Sitede evli olduğunu belirtenlerin oranı yüzde 15,6 olurken ilişkisi olmayan erkeklerin oranı ise yüzde 23,7. Facebook’un yayınladığı verilere göre sitedeki erkek kullanıcıların büyük çoğunluğu bekar.

En çok kullanılan kelimeler

Sevgililer Günü’nde kadınların en çok kullandığı kelime ise 186,566 kez kullanılarak “sevgi” olmuş. Onu 105,606 kez kullanımla “aşık” takip ederken “<3″ ise 82,330 kez kullanılmış.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>