Son Dakika
20 Ağustos 2017 Pazar

Bill Gates’in üzerinde çalıştığı ileri teknoloji

31 Ocak 2015 Cumartesi, 15:48
bılllll

Bill Gates’in “Personel Agent” adında geliştirdiği geleceğe yönelik teknoloji, geleceğin tüm cihazlarını değiştirebilir.

Bill Gates’in “Personel Agent” adında geleceğe yönelik bir teknoloji üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Gizemli projenin amacı, Gates’in sözleriyle “her şeyi hatırlamak ve geri dönüp önem verdiğiniz şeyleri bulmanıza yardımcı olmak”.

“30 YIL İÇİNDE İLERLEME OLACAK”
Reddit’teki ask-me-anything oturumunda soruları cevaplayan Gates, önümüzdeki senelerde neler olacağına dair bir soruya şöyle cevapladı: “Önümüzdeki 30 yıl içinde her zamankinden daha çok ilerleme olacak. Sadece önümüzdeki 10 yıl içinde vizyon ve konuşma algılama, çeviriteknolojileri çok daha iyi olacak. Meyve toplama veya bir hastayı hastaneye taşıma gibi mekanik robot işleri çözülecek. Bilgisayarlar / robotlar görme ve hareket etme konusunda belirli bir seviyeye ulaştıklarında, yaygın olarak kullanılacaklar.”

“PERSONAL AGENT” PROGRAMI
Gates, üzerinde çalıştığı “Personal Agent” projesini ise şöyle açıkladı: “Fikir,uygulamaları bulmak zorunda olup, içerisinde nelerin yeni olduğuna bakmanın etkili bir model olmadığı üzerine kurulu – agent bu sorunu çözecek. Tüm cihazlarınız üzerinde çalışacak.”

Apple Google ve Microsoft’un son senelerde üzerinde çalıştıkları dijital asistanları bulunuyor. Gates’in girişimleriyle sanal asistan işi, gelecekte daha da heyecan verici bir işlev olacak gibi görünüyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>